Paykasa Yaratıcı Bir Ödeme Ağı ve Yeni Bir Para Birimidir

Paykasa yaratıcı bir ödeme ağı ve yeni bir para birimidir

Paykasa yaratıcı bir ödeme ağı ve yeni bir para birimidir; Online alış verişe olan ilginin her geçen gün artması ve online alış verişin dünya geneline yayılması, ödeme sorununu da beraberinde getirmektedir. Halen binlerce online mağazada, kişisel banka bilgileri, kişilere ait kredi kartları ve banka hesaplarına bağlı banka kartları kullanılmaktadır. Bazı online olmayan mağazalarda ise ya da günlük alış verişlerde, halen nakit para kullanımına devam edilmektedir.
Paykasa yaratıcı bir ödeme ağı ve yeni bir para birimidir

Online alış veriş hizmetlerinin gittikçe yaygınlaşması ve bulunulan her ortamdan özgürce alış veriş yapma şansının yaratılması, yeni ödeme gereçlerinin tasarlanmasına ve uygulamaya geçirilmesine neden olmaktadır. Yeni para birimleri olarak ifade edilen bu ödeme gereçleri, her geçen gün yaygınlaşmaya başlamaktadır. Böyle bir ihtiyacın ortaya çıkmasının temel nedeni, online alış verişlerde yaşanılan güvensizlik duygusudur. Güvensizliğin temel nedeni, online alış veriş marketlerinden değil, ödeme aşamasında kullanılan yöntemlerden kaynaklanmaktadır.

Paykasa yaratıcı bir ödeme ağı ve yeni bir para birimidir siz daha denemediniz mi?

İnternetin ve online alış verişin yaygınlaşması, banka bilgilerinin ya da kart bilgilerinin ele geçirilmesine yönelik zararlı yazılımların çoğalmasına da neden olmaktadır. Bu yazılımlar, kart ya da banka bilgilerinin şahısların eline geçmesine neden olmakta ve hesap sahiplerinin bilgisi olmadan maddi varlıkları kullanılmaktadır. Günümüzde sıkça rastlanan bu durum, dolandırıcılık olarak ifade edilmekte ve birçok kişi ya da kuruluş mağdur sıfatı ile karşı karşıya kalmaktadır. Maddi kayıp yaşamak istemeyen herkes, online alış veriş yapmak istemekte ancak ödeme yapılması konusunda farklı arayışlara girmektedir. Bu aşamada devreye giren paykasa yaratıcı bir ödeme ağı ve yeni bir para birimidir.

Paykasa Ödeme Ağı Nedir?

Paykasa ödeme ağı olarak ifade edilen kavram, paykasanın bütününü meydana getirmektedir. Öncelik ile yeni bir para birimi icat edilmiştir. Uluslar arası alanda geçerli olan ancak, resmi bir kimliği bulunmayan ya da diğer bir ifade ile basılı kağıt olmayan paykasa sistemi, her türlü alış verişte kullanılan bir gereç olmaya başlamıştır.

Sayıları binli rakamlar ile ifade edilen online mağazalar, kart satış işlemlerini gerçekleştiren yetkili temsilciler, kart bozdurma işlemlerini gerçekleştiren yetkili temsilciler ve satış sonrası hizmet sunan yetkili temsilciler, paykasa ödeme ağı olarak ifade edilen sistemin birer parçalarıdır. Yetkili temsilciler kart satışını bu ağ üzerinden gerçekleştirmekte ihtiyaç sahipleri, sistemde yer alan temsilciler üzerinden kartları satın almakta ve binlerce online mağaza satın alınan kart bedellerini hesaplarına ekleyerek sisteme dahil olmaktadır.

Paykasa Para Birimi Nedir?

Paykasa para birimi iki anlamda ifade edilmektedir. Birincisi, paykasada kullanılan para biriminin euro olduğudur. Paykasa kartlar euro olarak elde edilmekte ve yapılan alış verişlerde de ödenen bedel euro olmaktadır. Özellik ile bu hususun paykasa kart sahipleri tarafından bilinmesi gerekmektedir. Paykasa ödeme sistemi destekleyen bir online mağazaya giriş yapıldığında, satılan ürünün ya da sunulan hizmetin bedelinin ne olduğuna dikkat edilmelidir. 10 Türk lirası değerindeki ya da 10 dolar ya da benzeri para birimi değerindeki bir ürünün ödenmesi için, yapılacak ödemenin euro olduğu bilinmelidir.

Fazla para ödenmemesi için bu hususa dikkat edilmelidir. 10 Türk lirası bedele sahip bir ürüne, ödeme işlemin onaylandığı anda 10 euro gönderilmesi mümkün olabilmektedir. Kart sahipleri ödemeye onay vermeden önce, bu hususa kesinlik ile dikkat etmelidir. İkinci para birimi hususu ise, paykasanın kendisinden kaynaklanmaktadır. Paykasa uluslar arası alanda geçerli olan ve gerçekte var olmayan bir para birimidir. Diğer bir ifade ile paykasa binlerce online mağazada kullanılmakta, ancak, kart sahiplerinin eline hiçbir şekilde gerçek bir para geçmemektedir.